Avis Unogwaja Challenge: Cape Town to ...
A journey of inspiration












| Mon - Fri 09:00 - 17:00 Sat : Sep - Apr 09:00 - 15:00 Sat : May - Aug 10:00 - 14:00 | |
![]() | +27 (0)21 844 0605 |
![]() | De Rust Estate | N2 Kromco turnoff | Grabouw |
![]() | www.cluver.com |
![]() | info@cluver.com |
![]() | paulcluver |
![]() | Paul Cluver Wines |
Kennis, kracht, Gods liefde, deugdelijkheid , wijsheid, raad en verdraagzaamheid; dit zijn de zeven deugden die God de mens meegaf. Althans, dit betoogt het oude schild van de Cluver-ridders. Bij Paul Cluver Estate, een klein uurtje rijden vanuit Kaapstad, leeft men nog steeds volgens deze deugden.
Paul Cluver, de man die dokter, ridder, neurochirurg en tegelijkertijd trotse patriarch van zijn wijnlandgoed in Grabouw is. Hij galoppeert nog net niet met een harnas op een wit paard over het landgoed om zijn terrein in de gaten te houden. Hiervoor verkiest hij de comfort van zijn witte Land Cruiser. Hiermee rijdt hij graag naar zijn self-made amfi-theater midden in het bos. Dit theater kwam al snel bekend te staan als één van de mooiste openluchtpodia van Kaapstad.
Het amfitheater in het bos
Dit amfitheater ligt verstopt in de bossen en biedt plaats aan 600 mensen, waardoor er een intieme interactie tussen de toeschouwers en de artiesten. Tijdens een concert geniet het publiek van rijk gevulde picknickmanden, sushi, koffie en Cluver-wijnen. Deze picknickmanden zijn voor het concert te reserveren.
Het amfitheater vind je in natuurreservaat De Rust, dat deel uitmaakt van de Kogelberg biosfeer (UNESCO). Het gebied neemt 400 hectare in beslag van het immense terrein van 2400 hectare. Bij de Kogelberg kom je onder andere zebra’s, bontebokken, springbokken, impala's en struisvogels tegen. Niet verwonderlijk dat natuurbehoud hoog genoteerd staat in de agenda van Paul Cluver.
Bevlogen wijnmakers
Sinds de start in 1997 groeit de wijnproductie van Paul Cluver Estate gestaag. Cluver produceert tegenwoordig18.000 tot 20.000 wijnkisten per jaar. Het klimaat van de West-Kaap leent zich uitstekend voor de productie van elegante wijnen en voor experimenten met druivenrassen, zoals de Riesling, Gewurtztraminer en Pinot Noir. Een van Cluvers trouwe werknemers is Andries Burger. Hij produceert al 13 jaar lang wijn bij Paul Cluver en is getrouwd met de oudste dochter van Dr. Cluver, Inge.
Hoewel Andries verschillende prijzen en onderscheidingen voor de wijnen heeft binnengesleept, plakt hij nooit de award-stickers op de wijnflessen. “Aan het einde van de dag draait het om de kwaliteit van de wijn. Ik heb liever dat mensen genieten van een goede wijn dan dat ze praten over de gewonnen award en vervolgens de fles niet leegdrinken”.
Het meubilair in het wijnproeflokaal heeft Paul Cluver zelf gemaakt. Hiervoor gebruikte hij het hout van een omgevallen boom. Deze mate van inventiviteit verwacht hij ook van zijn familie en werknemers. Zijn dochter Liesl, die de marketing verzorgt, zegt over haar vader:”Hij is een inspirerende man. Hij reikt je bepaalde middelen aan waarna je het zelf moet uitvogelen”.
De familie Cluver
Het landgoed is sinds 1896 in het bezit van de familie Cluver. Tot op de dag van vandaag is het dan ook een echt familiebedrijf. Dochter Karen is bijvoorbeeld verantwoordelijk voor de productie van appels en peren.
Zoon Paul Cluver is de wettelijke erfgenaam van het landgoed en zal in de toekomst de teugels van zijn vader overnemen. Op een dochter na, wonen alle Cluvers op het landgoed.
Op het landgoed bevindt zich ook het dorpje De Rust. Hier wonen de werknemers. Het plaatsje beschikt over een gemeentehuis, een school en een kerk, waar vele Cluvers in het huwelijk traden. De school is opgericht door de moeder van Paul Cluver. Tijdens de apartheid heeft zij zich sterk gemaakt voor het voortbestaan van de school, waar de kinderen van de werknemers onderwezen warden. Tegenwoordig telt de school 800 leerlingen, inclusief kinderen uit de omgeving. Ook maakt De Rust een belangrijk onderdeel uit van het Thandi project, dat zich op maatschappelijke vooruitgang.
Meer informatie over wijntours en bijzondere wine estates vind je in onze sectie 'Wijnlanden bij Kaapstad'.
Meldt je ook gelijk aan voor onze gratis nieuwsbrief en volg ons op Twitter en Facebook voor al het nieuws uit Kaapstad.
Avis Unogwaja Challenge: Cape Town to ...
A journey of inspiration
Winter Specials at Mezepoli Meze and ...
Four weekly specials to warm the belly for winter
Kat and the Kings play at the Fugard ...
Award-winning musical set to take the stage in May
Enjoy a family adventure in this awe-inspiring national park
Ways of Wellness organic spa treatments
Special for CapeTownMagazine.com readers
Pizza and wine special at Festa ...
Free bottle of wine with each pizza
Supper with wine pairings
The Waterford Estate wine drive safari
Use your five senses to experience both what is inside and outside of the bottle
Happy Hour at Rick’s Café Americain
Make Thursday nights in Cape Town a night to remember with these happy hour ...
Thursday’s a joke bru
The Cape Town Good Food and Wine Show
Cape Town’s beloved food and wine exhibition brings in the big guns of the ...
Thursday 1/2 price cocktails and beer ...
Best get your stomach lined…