Lemon Meringue Taart

Het zoete Zuid-Afrikaanse dessert waarover je naar huis blijft schrijven

Stroop de mouwen op, doe een schort voor en verras je vrienden met een voortreffelijke Zuid-Afrikaanse lemon meringue taart.

Vulling
1 kopje suiker
5 eetlepels maïzena (meel, gemaakt van maïs)
¼ theelepel zout
1 kopje water
½ kopje melk
4 grote eieren (alleen de eidooiers)
2 eetlepels boter
½  kop verse citroensap
2 eetlepels vers geraspte citroenschil

Schuim
4 grote eieren (alleen de eiwitten)
¼ theelepel bakpoeder
½ kopje suiker

Voorbereidingen:

  • Verwarm de oven voor op 180 ° C.
  • Bak een gekoelde taartbodem in het midden van de oven voor 20 minuten lang. De bodem is goed wanneer het goudbruin kleurt. Haal de bodem vervolgens uit de oven en laat het afkoelen op het aanrecht.
  • Gebruik voor de vulling een middelgrote steelpan. Vul deze vervolgens met de  suiker, de maïzena en het zout. Voeg daarna het water en de melk toe. Klop het mengsel met een garde totdat de maïzena is ‘opgelost’. Meng vervolgens  in een kom de eidooiers met  het mengsel. Giet daarna het mengsel in een pan en verwarm het op een middelmatig vuurtje totdat het kookt. Klop vervolgens  met de garde geleidelijk het mengsel samen met de eitwitten en eidooiers. Laat het geheel sudderen. Haal daarna de pan van het vuur en voeg de boter, het citroensap en de citroenschil toe.
  • Klop voor het schuim de eitwitten samen met het bakpoeder en een snufje zout. Voeg daarna langzaam de suiker toe totdat het schuim ‘stijf’ wordt.
  • Giet nu de citroencrème in de taartvorm. Strijk het geheel glad en voeg daarna het schuim toe. Bak daarna de taart voor 15 minuten. Hou het proces goed in te gaten totdat de pieken goudbruin kleuren. Haal dan de taart uit de oven en laat het afkoelen.
  • Eet smaaklik!

    Tot slot: denk je zelf een lekker Zuid-Afrikaans gerecht te kennen, en weet je ook nog eens goed hoe je het moet maken, stuur ons dan jouw recept op redactie@kaapstadmagazine.nl. Vergeet niet een foto te maken van het gerecht!

    Voor andere Zuid-Afrikaanse gerechten kijk in onze Kaapse kookhoek.

    Voor meer Zuid-Afrikaanse tradities en updates over gebeurtenissen in Kaapstad en omgeving schrijf je je in voor onze maandelijkse nieuwsbrief en volg je ons op Twitter. En check je natuurlijk regelmatig onze receptenhoek!

      
     

    Thu
    H:20°
    L:13°
    Fri
    H:16°
    L:12°
    Sat
    H:17°
    L:12°
    Sun
    H:19°
    L:
    Mon
    H:21°
    L:10°
    Tue
    H:20°
    L:11°
    Wed
    H:25°
    L:13°
    Bayview GuesthouseBayview Guesthouse in Tamboerskloof

    “Je thuisvoelen in Kaapstad is niet mijn doel, maar mijn filosofie”

    Field & ForkRestaurant Field&Fork in Swellendam

    "Met een heerlijk driegangenmenu voor R150 maak je snel vrienden"

    Genadendal blog LizetLeven in de Zuid-Afrikaanse outback

    Stagiaire Lizet over het bruisende studentenleven op 130km van Kaapstad

    Red Bar and Grill at Park InnRed Bar & Grill Restaurant @ Park Inn ...

    “Met zo’n onovertroffen oase in de CBD mag je van ons ...

    Mezepoli BarMeesterlijk mediterraans @ Mezepoli ...

    Griekse god(delijk)heden in Camps Bay

    Greenways Hotel 9Ashton’s Restaurant @ The Greenways ...

    Lunchen met Desmond Tutu en Helen Zile in de tuinen van het Greenways Hotel

    Greenways hotelHet Greenways Hotel in Kaapstad

    Adem in en verdwijn in de natuur om je heen in Bishopscourt

    Aerial view of the Radisson Blu Waterfront Cape TownRadisson Blu Hotel in de V&A Waterfront

    Ons vonnis: “Dit is het mooiste 5-sterren hotel van Kaapstad”

    TRIVIA

    image description

    het Waterford wijnlandgoed staat bekend om

    Read More
    Stage Zuid-AfrikaReistipsBlog Zuid-Afrika