Zapiro-tentoonstelling in Kaapstad

‘Jiving with Madiba’

Kaapstad is een broedplek voor alle mooie dingen van het leven: eten, drinken, natuur en cultuur. We herhalen het wel vaker, dat is één van de redenen waarom we het zo fijn vinden om hier te mogen wonen.

In de categorie ‘cultuur’ willen we jullie even wijzen op de tentoonstelling die sinds juli in het Jewish Museum te zien is – namelijk die over wereldberoemde cartoonist Jonathan Shapiro, beter bekend als ‘Zapiro’. Als student in Kaapstad begon hij tijdens Mandela’s gevangenschap op Robbeneiland met het tekenen van (politieke) cartoons.

Eerst nog enigszins onder de radar – want tegen de schenen van het Apartheidsregime uit die jaren – maar inmiddels al vele jaren een bekend fenomeen in nationale – en internationale kranten.

From prisoner to pensioner
De expositie in het museum herbergt meer dan 130 tekenen van zijn hand onder de werknaam ‘Jiving with Madiba’. Een schitterend, beeldend overzicht van het leven van Nelson Mandela van ‘prisoner to pensioner’.

Een hele bijzondere manier om meer te leren over de fascinerende geschiedenis van dit land, de politiek (niet alleen van die tijd, maar ook die van vandaag de dag) en natuurlijk over het veelbewogen leven van Mandela. Ook bijzonder zijn de interviews met Zapiro zelf over zijn achtergrond en zijn ontmoetingen met Mandela.

Kortom: gaat dat zien! Je hebt tot eind november de tijd!

Openingstijden South African Jewish Museum
Maandag – donderdag: 10.00u – 17.00u
Vrijdag: 10.00u – 14.00u
Zaterdag gesloten
Zondag: 10.00u – 17.00u

Volwassenen: R15 pp, kinderen gratis.

88 Hatfield Street, Gardens, Kaapstad
www.sajewishmuseum.co.za

Voor meer informatie over musea en theaters in Kaapstad bekijk je onze sectie ‘Kunst & Cultuur in Kaapstad’. En houd onze event-sectie in de gaten voor onder meer bijzondere tentoonstellingen in de stad.

  
 

Thu
H:17°
L:12°
Fri
H:17°
L:
Sat
H:16°
L:10°
Sun
H:17°
L:
Mon
H:17°
L:10°
Tue
H:17°
L:11°
Wed
H:17°
L:10°
De Kloof estate in Swellendam“We waren al verliefd op ...

Verslag van een winnares over een gewonnen reis naar Kaapstad

nederlandse school kaapstadNederlandse School in Kaapstad zoekt ...

In Kaapstad part-time taal- en cultuuronderwijs doceren aan Nederlandse en ...

stage lopen kaapstadStage lopen bij KaapstadMagazine.nl

Journalistieke ervaring opdoen bij een Nederlandstalig online city magazine ...

vaccinaties zuid-afrikaVaccinaties voor je vakantie naar ...

Welke inentingen heb ik nodig voor mijn reis naar Zuid-Afrika?

Restaurant Savoy Cabbage KaapstadRestaurant Savoy Cabbage in Kaapstad

Zo'n restaurant dat maar weinig mensen kennen... en je je ernstig afvraagt ...

Jade Nightclub in Green PointJade champagne bar & lounge in Green ...

Mooiste 'woonkamer-club' van Kaapstad in Green Point - no cover charge

Four & Twenty Cafe ExteriorNieuwe restaurants, clubs en andere ...

KaapstadMagazine.nl’s shortlist van de nieuwste restaurants, bars, ...

Phillipi Child Home CareReistips voor Zuid-Afrika

Op vakantie naar Zuid-Afrika? Hieronder een paar handige reis- en ...

TRIVIA

image description

Stage lopen in KaapstadReistipsBlogs uit Zuid-Afrika