Toerisme Zuid-Afrika: 'focus op steden’

Meer focus op toerisme in Kaapstad, Johannesburg en Durban

Zuid-Afrika heeft haar portie imagoverbetering, stadsvernieuwing en positieve reclame het afgelopen jaar wel gehad.

Het WK trok duizenden Europeanen, Amerikanen en Afrikaanse toeristen naar Zuid-Afrika. Aan de voetbalwedstrijden plakten ze meteen een vakantie van enkele weken vast. Steden als Kaapstad, Durban en Johannesburg barstten  die maand bijna uit hun voegen.

Afgenomen aandacht
En hoewel alle aandacht voor openbaar vervoer, infrastructuur, service en accommodatie de Zuid-Afrikaanse steden en het toerisme veel goed heeft gedaan, is de aandacht nu - een jaar na dato - enigszins ingezakt. Niet zozeer voor Zuid-Afrika als vakantieland, dat is eerder populairder geworden sinds het WK, maar specifiek de interesse voor de Zuid-Afrikaanse steden.

Want als het gaat om toerisme in Zuid-Afrika zijn het vooral het Kruger Park en de natuur de paradepaardjes van het toerisme in Zuid-Afrika.

Zonde, meent de toerisme-industrie, want hoe mooi het park ook is, zijn ook Zuid-Afrika steden als Kaapstad en Johannesburg een belangrijk onderdeel van een vakantie naar Zuid-Afrika. En dat lijken toeristen nog wel eens te vergeten...

Minder focus op wildparken
De toeristische sector van Zuid-Afrika moet zich daarom in de toekomst meer nadruk leggen op de bezienswaardigheden en activiteiten in steden als Johannesburg, Kaapstad en Durban. Althans, dat is de mening van Mariette du Toit-Helmbold, chief executive van Cape Town Tourism.

Daar voegt ze aan toe dat toerisme voor veel mensen niet altijd een ervaring in een wildpark of in de wildernis betekent, maar ook het kennis maken andere culturen. "En dat kan het beste in de grote steden."

"Kaapstad, Johannesburg en Durban groeien uit tot steden die tot de meest leefbare en aantrekkelijke locaties van de wereld worden gerekend. Meer toerisme naar deze steden zal voor zowel bewoners als bezoekers een meerwaarde opleveren," merkt du Toit-Helmbold op. Volgens haar moeten steden als Kaapstad, Pretoria, Durban en Johannesburg meer aandacht krijgen in internationale toeristische campagnes, waar dat nu nog relatief weinig gebeurt.

Post-WK Zuid-Afrika
Ze verduidelijkt haar stelling: "Het WK voetbal vorig jaar heeft een ander beeld van Zuid-Afrika getoond," zegt du Toit-Helmbold. "Toen kwamen de Zuid-Afrikaanse steden met hun groeiende infrastructuur, hun bevolking en hun levendige culturen wel uitgebreid in de belangstelling.

Er is nadien echter bijzonder weinig gedaan om in de toeristische campagnes voor Zuid-Afrika om verder te bouwen op de positieve reclame die het voetbaltornooi heeft nagelaten." Kaapstad, Johannesburg en Durban hebben nu echter een alliantie opgezet om het stadstoerisme in Zuid-Afrika verder te promoten.

En latrn we hopen dat dat zijn vruchten afwerpt, want het zou natuurlijk eeuwig zonde zijn als mensen tijdens hun vakantie naar Zuid-Afrika onze (persoonlijke) lievelingsstad, Kaapstad, overslaan.

Voor meer nieuws uit Kaapstad en Zuid-Afrika lees je onze nieuws uit Zuid-Afrika sectie.

Wil je nog veel meer tips over Kaapstad? Schrijf je dan nu in voor onze gratis maandelijkse nieuwsbrief en volg ons op Facebook en Twitter.

  
 

Thu
H:20°
L:13°
Fri
H:18°
L:12°
Sat
H:17°
L:12°
Sun
H:18°
L:
Mon
H:19°
L:10°
Tue
H:20°
L:11°
Wed
H:°
L:°
Bayview GuesthouseBayview Guesthouse in Tamboerskloof

“Je thuisvoelen in Kaapstad is niet mijn doel, maar mijn filosofie”

Field & ForkRestaurant Field&Fork in Swellendam

"Met een heerlijk driegangenmenu voor R150 maak je snel vrienden"

Genadendal blog LizetLeven in de Zuid-Afrikaanse outback

Stagiaire Lizet over het bruisende studentenleven op 130km van Kaapstad

Red Bar and Grill at Park InnRed Bar & Grill Restaurant @ Park Inn ...

“Met zo’n onovertroffen oase in de CBD mag je van ons ...

Mezepoli BarMeesterlijk mediterraans @ Mezepoli ...

Griekse god(delijk)heden in Camps Bay

Greenways Hotel 9Ashton’s Restaurant @ The Greenways ...

Lunchen met Desmond Tutu en Helen Zile in de tuinen van het Greenways Hotel

Greenways hotelHet Greenways Hotel in Kaapstad

Adem in en verdwijn in de natuur om je heen in Bishopscourt

Aerial view of the Radisson Blu Waterfront Cape TownRadisson Blu Hotel in de V&A Waterfront

Ons vonnis: “Dit is het mooiste 5-sterren hotel van Kaapstad”

TRIVIA

image description

Wat is Maverick's..?

Read More
Stage Zuid-AfrikaReistipsBlog Zuid-Afrika