67 Minuten voor Nelson Mandela

Jaarlijks initiatief voor vrijwilligerswerk in Zuid-Afrika

Ken je de film Pay it Forward? Waar een klein jongetje een schoolproject bedenkt waarbij hij belangeloos 10 mensen helpt, met de bedoeling dat die 10 mensen weer 10 mensen helpen? En die 100 mensen ieder weer 10 mensen helpen? En dat al die hulp zich vervolgens als een olievlek over het land uitspreidt? Hoe mooi dat was...?

Nelson Mandela heeft 67 jaar van zijn leven gewijd aan het helpen van anderen. Op 18 Juli 2011 viert Zuid-Afrika zijn verjaardag, en om die dag extra kleur te geven, zal er zoals elk jaar in dit land iets bijzonder plaatsvinden. Het is overigens geen public holiday die dag.

Op zondag 17 juli aanstaande vraagt de Zuid-Afrikaanse regering daarom iedereen om 67 minuten van de dag te besteden aan het helpen van anderen. Je weet wel, to pay it forward.

Mandala Day
KaapstadMagazine.nl is trots om mee te werken aan dit initiatief. En dus helpen wij je - als Nederlander in Zuid-Afrika - op Mandela Day om iets terug te doen voor Nelson Mandela, voor Zuid-Afrika, voor de samenleving.

Hoe doe je mee aan '67 minutes for Mandela'?

  • Bekijk de website voor Mandela Day voor ideeën en projecten om aan mee te doen
  • Voeg jouw project of idee toe aan de 67 minutes for Mandela Facebook group.
  • Klik op ‘join’ op de Facebook pagina om mee te doen.
  • Klik onderaan dit artikel op ‘Like’ zodat het ook op jouw facebook pagina verschijnt en nodig je vrienden uit om mee te doen.

Kom met een project waar je passie voor hebt, zoek een persoon of familie die je hulp goed kan gebruiken, een liefdadigheidsinstelling om geld of kleding aan te doneren of besteed 'gewoon' 67 minuten aan het doen van vrijwilligerswerk. De mogelijkheden zijn eindeloos.

Kun je nagaan wat voor een effect het kan hebben wanneer iedereen in Zuid-Afrika op een dag besluit elkaar een helpende hand te bieden? Er zullen misschien geen wereldschokkende veranderingen plaatsvinden, maar het is the thought that counts. En wie weet zal ook jouw initiatief zich als een olievlek uitspreiden, en anderen inspireren om vrijwilligerswerk te doen in Zuid-Afrika...

Vind je 67 minuten niet genoeg en wil je meer weten over vrijwilligerswerk in Zuid-Afrika? Of lees hier een interview met Chiara van der Kwast, zij doet vrijwilligerswerk in Kaapstad. Lees meer over stagebureau 4exchange die je verder kan helpen bij je zoektocht naar een vrijwilligerswerkproject of stage in Kaapstad.

Abonneer je ook meteen op onze gratis nieuwsbrief voor alle andere live updates vanuit Kaapstad, en volg ons op Facebook en Twitter.

  
 

Wed
H:20°
L:12°
Thu
H:20°
L:13°
Fri
H:18°
L:12°
Sat
H:17°
L:12°
Sun
H:18°
L:
Mon
H:19°
L:10°
Tue
H:20°
L:11°
Bayview GuesthouseBayview Guesthouse in Tamboerskloof

“Je thuisvoelen in Kaapstad is niet mijn doel, maar mijn filosofie”

Field & ForkRestaurant Field&Fork in Swellendam

"Met een heerlijk driegangenmenu voor R150 maak je snel vrienden"

Genadendal blog LizetLeven in de Zuid-Afrikaanse outback

Stagiaire Lizet over het bruisende studentenleven op 130km van Kaapstad

Red Bar and Grill at Park InnRed Bar & Grill Restaurant @ Park Inn ...

“Met zo’n onovertroffen oase in de CBD mag je van ons ...

Mezepoli BarMeesterlijk mediterraans @ Mezepoli ...

Griekse god(delijk)heden in Camps Bay

Greenways Hotel 9Ashton’s Restaurant @ The Greenways ...

Lunchen met Desmond Tutu en Helen Zile in de tuinen van het Greenways Hotel

Greenways hotelHet Greenways Hotel in Kaapstad

Adem in en verdwijn in de natuur om je heen in Bishopscourt

Aerial view of the Radisson Blu Waterfront Cape TownRadisson Blu Hotel in de V&A Waterfront

Ons vonnis: “Dit is het mooiste 5-sterren hotel van Kaapstad”

TRIVIA

image description

Wat is Maverick's..?

Read More
Stage Zuid-AfrikaReistipsBlog Zuid-Afrika