Stage Zuid-AfrikaReistipsBlog Zuid-Afrika

Creatieve koffie in Kaapstad

Koffie drinken in een kunstzinnige sfeer bij café Haas

Tussen de bontgekleurde huizen van de Bo-Kaap wijk in Kaapstad ligt café ‘Haas’. Met het plan een cappuccino te scoren, nemen we plaats in het kleine koffiehuis aan Rose Street. Althans, dat dachten we. Want Haas is veel meer dan alleen een koffiehuis. Haas is een koffiehuis, koffiebrander, kunstgalerie en reclame- en communicatiebureau ineen. Daarnaast organiseren ze ook nog eens een maandelijks evenement in Bo-Kaap, misschien wel de kleurrijkste wijk van Kaapstad.

First things first. Terwijl we in een hoekje een slok van onze cappuccino van 18 rand (ongeveer 1,80 euro) nemen kijken we eens rond. Een neppe hertenkop aan de antraciet-grijze muur bewaakt de ingang.

Onder bolhoedjes
Achter het barretje vol cake en taartjes staat het personeel onder bolhoedjes koffie te bereiden en naast de bar staat een oude koffiebrander. Die dient overigens niet alleen ter decoratie, maar wordt nog steeds gebruikt om zelf de verse koffie te branden.

Het menu is gevarieerd. Ze hebben Yoghurt met honing, muesli en fruit voor 28 rand, zelfgebakken muffins voor 22 rand en quiches voor 15 rand. Ze maken alles zelf, en zelfs het brood wordt achterin het pand gebakken. De geroosterde groente met ‘Haas secret sause’ voor 38 rand schijnt het beste gerecht te zijn. Wij hebben helaas geen tijd om hem te proberen. Wie hem wel geprobeerd heeft, mag het ons laten weten!

In Haas hangt een creatieve sfeer. En dat komt niet alleen door het zelfgemaakte servies waar we uit drinken. De drie studenten die naast ons een filmproject voor school aan het bespreken zijn helpen ook mee aan de beeldvorming.

Als de koffie op is, besluiten we eens in de andere ruimte van het pand te gaan kijken. We worden overvallen door een overvolle kamer, gevuld met kunstwerken van meer dan 50 verschillende kunstenaars. Zo vertelt Tess Berlein, het creatieve brein achter Haas. ‘Maar het verschilt, soms staat hier kunst van meer dan 75 kunstenaars’.

Samenkomen door koffie en kunst
Het leuke aan dit café in Kaapstad is dat mensen door dit kunstige koffieproject beïnvloed worden. ‘Laatst zat hier een oud stelletje in het koffiehuis terwijl ik met een kunstenaar met getatoeëerde armen zijn werk aan het bespreken was. Het vrouwtje kwam naar ons toe en zei dat ze nog nooit zo’n mooie tatoeage gezien had. Toch grappig, want het vrouwtje zag er netjes uit en de tatoeage bestond uit zwarte kraaien’.

Dat is de achterliggende gedachte van Haas: mensen nieuwe dingen laten beleven in Bo-Kaap. Door kunstwerken met koffie te combineren komen mensen die helemaal niet geïnteresseerd zijn in kunst er toch mee in aanraking. ‘Sommige mensen kopen hun eerste kunstwerk hier op Rose Street,’ grapt Tess.

Haas organiseert één keer per maand een community market. Aan de overkant van het café ligt de galerie van Tess die eens per maand dient als plek waar de Bo-Kaapse moslimgemeenschap samensmelt met de rest van Kaapstad.

Haas is nu vooral nog een plek voor bewoners van Kaapstad, maar er komen ook steeds meer toeristen die de Bo-Kaap wijk bezoeken. Dat snappen wij wel, want de relaxte, creatieve sfeer die er hangt kan iedereen inspireren.

En naast koffie of lekker hapje eten kun je in Haas ook terecht voor mooie kunstwerken in alle vormen en maten. Een origineel souvenir als je het ons vraagt!

Café Haas is dus gelaagd. Het is absoluut een van onze favoriete nieuwe cafés in Kaapstad en is in tegenstelling tot veel andere cafés nog op zondag open ook!

Door Luuk van den Einden

Haas
67 Rose Street
Bo-Kaap | Kaapstad
+27 (0)21 422 4413

Openingstijden

Maandag tot en met vrijdag 7:00-17:00
Zaterdag, zondag en feestdagen 8:00-15:00

Wil je meer informatie over leuke cafés en restaurants in Kaapstad? Bekijk dan onze secties over cafés in Kaapstad of uit eten in Kaapstad.

 

  
 

Wed
H:20°
L:12°
Thu
H:20°
L:13°
Fri
H:18°
L:12°
Sat
H:17°
L:12°
Sun
H:18°
L:
Mon
H:19°
L:10°
Tue
H:20°
L:11°
Bayview GuesthouseBayview Guesthouse in Tamboerskloof

“Je thuisvoelen in Kaapstad is niet mijn doel, maar mijn filosofie”

Field & ForkRestaurant Field&Fork in Swellendam

"Met een heerlijk driegangenmenu voor R150 maak je snel vrienden"

Genadendal blog LizetLeven in de Zuid-Afrikaanse outback

Stagiaire Lizet over het bruisende studentenleven op 130km van Kaapstad

Red Bar and Grill at Park InnRed Bar & Grill Restaurant @ Park Inn ...

“Met zo’n onovertroffen oase in de CBD mag je van ons ...

Mezepoli BarMeesterlijk mediterraans @ Mezepoli ...

Griekse god(delijk)heden in Camps Bay

Greenways Hotel 9Ashton’s Restaurant @ The Greenways ...

Lunchen met Desmond Tutu en Helen Zile in de tuinen van het Greenways Hotel

Greenways hotelHet Greenways Hotel in Kaapstad

Adem in en verdwijn in de natuur om je heen in Bishopscourt

Aerial view of the Radisson Blu Waterfront Cape TownRadisson Blu Hotel in de V&A Waterfront

Ons vonnis: “Dit is het mooiste 5-sterren hotel van Kaapstad”

TRIVIA

image description

Wat is Maverick's..?

Read More