“Je thuisvoelen in Kaapstad is niet mijn doel, maar mijn filosofie”
Gourmetten in Kaapstad
Restaurant Galbi op Long Street draait om beleving
Gourmetten is een van Nederlands’ oudste tradities. Met kerst of Sinterklaas halen wij massaal de gourmetstellen tevoorschijn om vervolgens je karige stukje biefstuk veel te lang te laten liggen en een mislukte pannenkoek om te draaien. Toch blijven we het jaar in jaar oud proberen. Niet omdat het eten zo lekker is, maar omdat de sfeer aan tafel zo gezellig is.
Stel je een restaurant voor waar je kan gourmetten, met onwijs lekkere producten, een grill waar je vlees niet aan blijft plakken maar wel dezelfde beleving. Stel je je dat voor, dan heb je een beeld van een van de nieuwste restaurants in Kaapstad; ‘Galbi’.
Zuid-Afrikaans gourmetten
Galbi-eigenaar Coenraad Groenewald kwam op het idee tijdens zijn werk voor een Hilton hotel in Zuid-Korea, waar deze manier van dineren al langer populair is. Terug in Zuid-Afrika combineerde hij zijn liefde voor koken en het Koreaans gourmetten met Zuid-Afrikaanse lokale producten, et voilá; een nieuw toprestaurant in Kaapstad is geboren.
Restaurant Galbi is gevestigd in Bloem Street, een zijstraat van ‘barstreet’ Long Street waar een spoor van lichtjes je de weg wijst naar de ingang. Je kunt het restaurant in via de ingang in het winkelcentrum '210' op Long Street, of via de meer gangbare ingang op Bloem Street. Een kleine haag van fakkels leidt je binnen in Galbi.
Eenmaal binnen in het restaurant is een ruimte gecreëerd die aanvoelt als een Zuid-Afrikaanse zomeravond. De wanden zijn geverfd in gele, oranje en donkerrode tinten, waarmee een zonsondergang wordt gesuggereerd, terwijl het plafond zwart is met tientallen lampen die fungeren als sterren.
Toch zal de inrichting voor sommigen als wat 'mager' en ongezellig aandoen, en misschien is dat ook wel waar. Maar uiteindelijk draait het hier ook niet om in Galbi: het gaat om het bijzondere eten, en de beleving die daarbij hoort.
Kaapse service en gastvrijheid
We worden hartelijk welkom geheten door Coenraad, compleet met koksjas en kraakwitte koksmuts, die ons naar onze plekken wijst. Met veel enthousiasme verteld hij over de opzet van het restaurant en het is duidelijk dat hij er alles aan gaat doen om het ons naar ons zin te maken. Conraad en partner Louie zijn slechts een druk op de knop van ons verwijderd.
Op onze grote massieve zwarte tafel is, behalve een serviceknop, ook een ijzeren bak met kolen te zien, waarboven een grillplaat komt.
Omdat het dineren in dit nieuwe restaurant in Kaapstad vooral draait om de sociale factor bestel je je eten voor twee. je hebt de keuze uit kip,biefstuk of vis. Omdat wij niet kunnen kiezen, gaan we voor de combinatie van kip en biefstuk.
Wij beginnen ons grillavontuur met een grote kipsaté (R220 = ongeveer 25 euro), vergezeld met citroen en parmezaan gevulde champignonnetjes, cherrytomaatjes in rozemarijn en een spies van haloumi kaas.
Nog ruimte voor een toetje?
Aan alles is gedacht, want zodra ons vlees gaar is, komen de zoete aardappel frietjes, perfect getimed, uit de keuken. We krijgen een brede variëteit aan sausjes, die (op de olijfolie en balsamico na) allemaal zelf zijn gemaakt. Wanneer wij van kip overstappen op malse biefstuk (R240, ongeveer 25 euro) - je kunt trouwens ook voor de Zuid-Afrikaanse kudu-variant kiezen - komt Coenraad uit de keuken gevlogen met een schone grillplaat, verse salade en een heerlijke aardappelgratin, en schenkt nog een Brambton OVR (R120 per fles, 12 euro) voor mij in.
Let wel: als je mixt in het menu blijven de prijzen gelden alsof je een menu kiest. Kortom: voor ongeveer R120 per persoon heb je een keur aan mixes and matches uit allerlei verschillende menu's van de kaart!
Hoewel het eten licht en gevarieerd is, is een schaal voor twee ook prima met zijn drieën te doen. Fijne bijkomstigheid hiervan is dat je nog genoeg ruimte over hebt voor een toetje. Of twee. Wij zwichtten voor de witte chocolade kaneelwrap met frambozen saus (R45) en een pure chocolade chili taartje.
Eindoordeel
Restaurant Galbi in Kaapstad is ideaal voor een romantische date, maar de tafels zijn zo ingedeeld dat het ook een hele groep kan bedienen. Uiteindelijk draait het om de gastvrijheid, het fantastische eten en de beleving. Dit nieuwe restaurant is een verrijking voor het culinaire aanbod in de Moederstad. Waarvan akte.
Door Marijn Veltman
Vind meer inspiratie in onze ‘’uit eten’’ sectie, of sla zelf aan het koken en probeer ons recept voor Zuid-Afrikaanse bobotie of de typische Zuid-Afrikaanse biltong. Abonneer je op onze gratis nieuwsbrief of volg ons op Facebook of via Twitter.








