Griekse god(delijk)heden in Camps Bay
Loading Bay in de Waterkant
Eerlijk eten en winkelen in Kaapstad
Aan de rand van de wijk de Waterkant op Chiappini Street ligt ‘Loading Bay’. Op het eerste gezicht lijkt Loading Bay een café, maar als je goed rondkijkt zie je dat het meer is dan dat. Er staan namelijk ook rekken met kleren, handgemaakte geurtjes, kaarsen gemaakt van 100% soja wax en ga zo maar door.
Wat maakt dit café en winkeltje dan zo uniek in Kaapstad? Het feit dat alle producten die ze verkopen of gebruiken voor het eten ‘eerlijk’ zijn.
Eerlijk duurt het langst
Maar wat verstaat de eigenaar; Jon-Paul Bolus dan onder eerlijk? Dat de producten niet afkomstig zijn van grote bedrijven, maar bij de ‘boer’ worden gekocht. Soms zelfs letterlijk. Loading Bay aan Hudson Street koopt alleen biologische en fair trade producten. En dat dit al lang niet meer gelijk hoeft te staan aan geiten-wollen-sokken, zoals men vroeger nog wel eens zei, wordt hier wel duidelijk.
Als we naar binnen lopen, zien we namelijk meteen dat Loading Bay best een trendy bedoeling is. De kleding is van relatief onbekende maar mooie merken (Our Legacy, Velour en zelfs Scotch&Soda uit Amsterdam), Loading is strak gemeubileerd en het personeel is al net zo jong en hip als de kleding. Maar dat mag ook wel, want de Waterkant is als ‘roze’ wijk één van de hipste wijken van Kaapstad.
En in een hippe wijk, moet nou eenmaal gewinkeld worden. Winkelen doe je in de Cape Quarter winkelcentra (de ‘oude’ en de ‘nieuwe’ Cape Quarters), waar je trouwens ook prima terecht kunt voor de betere restaurants, wijnbars en lunches. Vooral wijnbar Cru Cafe is een favoriet, net als Chenin.
Terug naar de Loading Bay. Overdag kun je er terecht voor gezond, lokaal en seizoensgericht eten. En zo lekker lokaal ook; koffie met speciaal in Kaapstad geroosterde koffiebonen en in Kaapstad gebrouwen bier.
Alles heerlijk en eerlijk!
Het eten in dit cafeetje in Kaapstad is simpel, maar zeker niet minder lekker. Zo maken ze in de keuken van deze ontbijt- en lunchspot salades, toast met allerlei beleg, sandwiches en dergelijke. Wat hebben ze dan voor lekkers? Een toast met bananen voor 35 rand, een compleet Frans ontbijt met croissants, versgeperste sinaasappelsap en koffie voor 48 rand en gepocheerde eieren met spinazie voor 42 rand (4,20 euro).
Wij vinden de Loading Bay een simpel maar leuk concept. Het straalt iets positiefs uit. En dat past ook wel bij de slogan van het bedrijf aan Hudson Street.
Loading Bay; Today is a good day
Als je het ons vraagt is het dat elke dag bij Loading Bay.
Loading Bay
30 Hudson Street
De Waterkant | Kaapstad
+27 (0)21 425 6321
www.loadingbay.co.za
Openingtijden
Maandag tot vrijdag 9:00u-17:00u
Donderdag burger-avond: Open tot laat
Zaterdag 9:00u-16:00u
Zondag gesloten
Meer bijzondere winkels, studio's en boetiekjes in Kaapstad die absoluut een bezoekje waard zijn, vind je in onze sectie Winkelen in Kaapstad. Of op zoek naar andere leuke plekken om te lunchen of wat te eten? Check ons overzicht van restaurants in Kaapstad.
Voor meer informatie kan je je nu abonneren op onze gratis nieuwsbrief en volg ons op Facebook of via Twitter om er zeker van te zijn dat je nooit iets mist!




