Griekse god(delijk)heden in Camps Bay
Atlas Trading Company
Kruidig winkeltje in de Bo-kaap in Kaapstad
Als we door de wijk Bo-Kaap in Kaapstad lopen, ruiken we opeens een sterke, kruidige geur. We keren om en staan voor het ‘Atlas Trading Company’. Op het eerste gezicht lijkt het niet meer dan een simpel roze huis tussen de andere gekleurde huizen in Bo-Kaap. Dat is het wel. We staan namelijk voor een bijzondere kruidenwinkel die al sinds 1946 bestaat.
Binnen blijkt alles simpel te zijn aan dit winkeltje. Van het logo tot het interieur, tot wat ze verkopen. Ooit begonnen als een winkel waar allerlei Indiase producten werden verkocht, is Atlas Trading nu vooral gespecialiseerd in kruiden, specerijen en ander bijzonder culinair waar.
Aan Wale Street in Kaapstad, de plek waar de Atlas Trading winkel gevestigd is, verkopen ze veel verschillende soorten kruiden. Van bekende curries en barbecue mixen tot meer onbekende, exotische kruiden als Methi Kasoori en Sajiera. Of je nu in Kaapstad woont of een originele souvenir voor thuis mee wil nemen, bij Atlas Trading heb je grote kans iets bijzonders te vinden. ‘Tot nu toe hebben we nog nooit een klant teleur hoeven stellen’ aldus directeur Wahab R. Ahmed.
Dat geloven we best. Want naast 1001 kruiden verkopen ze ook noten, kokosnootmelk en olie, gedroogd fruit en wierook.
Lekker basic
Tussen de afgeladen houten rekken vol kruiden staan dozen op de grond. Het maakt hier niet uit. Een simpel kruidenwinkeltje, daar houden wij wel van. Lekker basic allemaal.
De meeste producten zijn geïmporteerd uit India, maar niet alles. Zo groeit de ‘special sugar bean’ alleen in Zuid-Afrika. Als we vragen naar wat hij aanraadt, vertelt Wahab ons dat Leaf Masala het beste verkoopt.
Dan verklapt hij ons een geheimpje. Hij loopt naar een rek achterin het winkeltje en geeft een paar kruiden mee. Vervolgens schrijft hij een receptje voor ons op. Indiase curry. Dat gaan we koken vanavond!
Wil jij ook een persoonlijk receptje van Wahab? Dan zul je naar de Bo-Kaap moeten gaan. De wijk is een van de leukste van Kaapstad en als je langs Atlas Trading loopt leer je nog een nieuw currygerecht ook!
Atlas Trading Company
94 Wale Street
Bo-Kaap | Kaapstad
+27 (0)21 423 4361
Openingstijden
Maandag tot vrijdag: 8:30-17:15
Zaterdag: 8:30-12:15
Zondag: gesloten
Wil je meer weten over de Bo-Kaap? Ga dan naar het Bo-Kaap museum in Kaapstad.
Meld je ook aan voor onze gratis nieuwsbrief en volg ons op Facebook of via Twitter om er zeker van te zijn dat je nooit iets mist!






