Ajax Cape Town opent Cape Town Stadium

Kaapse godenzonen trappen eerste bal in gloednieuw Cape Town Stadion

Ajax Cape Town en Santos = twee lokale top teams van Kaapstad - zullen als eerste de grasmat testen van het kersverse Cape Town Stadion in Kaapstad. De bouw van het stadion (dat voorheen nog bekend stond onder de naam Green Point Soccer Stadion) kostte maar liefst 450 miljoen euro en zal zaterdag 23 januari door de twee topclubs op feestelijke wijze worden ingeluid.

Het eindresultaat mag er zijn: het gigantische, witte gebouw steekt af tegen de blauwe zee waar het aan gebouwd is, in een van de mooiste wijken van Kaapstad. Daarom wordt er op feestelijke wijze geopend met een voetbalwedstrijd tussen twee rivalen, maar ook optredens van lokale artisten.

Voetbal voor intimi
De wedstrijd geldt niet als competitiewedstrijd, maar is puur een 'gelegenheidspot'. Voor een zacht Afrikaans prijsje - kosten van de kaartjes lopen uiteen van drie tot maximaal vijf euro (!) - zijn toeschouwers getuige van de opening.

De wedstrijd is meer dan alleen een voetbalwedstrijd: het is de aftrap van een nieuw tijdperk voor Kaapstad en voor Zuid-Afrika. Dit is de testcase voor wat dit stadion komende zomer allemaal te wachten staat. De organisatie maakt van de gelegenheid gebruik om tijdens het oefenpotje de logistieke processen binnen het stadion te testen en zal om die reden slechts 20.000 toeschouwers binnenlaten.  Kaartjes zijn inmiddels uitverkocht. Althans, zo werd ons gisteren door de dame van Computicket medegedeeld. Helaas. 

Yes Coach Foppe!
Ook Foppe de Haan is bij het schouwspel aanwezig. Niet als toeschouwer maar als coach van Ajax Cape Town. Foppe zit sinds twee maanden in het zadel van de coach van de Zuid-Afrikaanse tak van het Nederlandse AFC Ajax.

Zijn team staat momenteel zevende in de Zuid-Afrikaanse competitie, en heeft dus nog een flinke klus voor de boeg. Ook tegen Santos, dat momenteel vierde staat. Dus... succes Foppe!

 

  
 

Sun
H:37°
L:23°
Mon
H:37°
L:23°
Tue
H:28°
L:19°
Wed
H:24°
L:17°
Thu
H:23°
L:17°
Fri
H:32°
L:19°
Sat
H:°
L:°
Bas BlogBas’ struggle in Kaapstad: het ...

Mijn vluchtplan naar Zuid-Afrika

Blikkiesdorp 1Een dag in Blikkiesdorp

Cape Charity helpt bewoners township ‘Blikkiesdorp’ in Kaapstad

Marijn Blog | OriginPeace, Love & Happiness in Kaapstad ☮ ...

Smeltende voeten, jongens in harembroeken en didgeridoo’s

Rose Cape TownKerstkransen van oude kranten

Zuid-Afrikaanse Alison Coutras biedt werk aan kansarme vrouwen uit townships

World press photo competition Cape townWorld Press Photo in Kaapstad

Werk van Zuid-Afrikaanse fotografe Jodi Bieber grote winnaar

Ocean View Hotel  Camps BayOcean View House in Kaapstad

Luxe accommodatie tussen de Tafelberg, Twelve Apostles en de oceaan

sweet-hearts 5We ♥ Sweetheart stroopwafels in ...

"We bake your day''

Table Bay Hotel Cape Town The Table Bay Hotel in V&A Waterfront

Meest luxueuze hotel van Kaapstad

TRIVIA

image description

Stage Zuid-AfrikaReistipsBlog Zuid-Afrika